Piling: završna nega

UČINITE TEN BLISTAVIM!

Kako piling deluje na kožu i zašto je tako koristan? Učinite piling sastavnim delom rutine za negu kože. Ovde možete saznati više o pilingu.

Priuštite sebi osvežavajući tretman!

Ćelije kože se redovno obnavljaju: naša koža je potpuno nova svakih 28 dana! Piling ne samo da uklanja mrtve ćelije kože, već istovremeno podstiče cirkulaciju. Posle pilinga, koža bolje upija proizvode za negu što čini ten blistavim i sjajnim.

Piling: svež početak za kožu

Piling je posebno koristan u proleće jer tada želimo da osvežimo kožu i oslobodimo se umornog tena posle hladnih zimskih dana. Blagi piling pre odlaska na more pomoći će vam da dobijete ujednačenu, preplanulu boju, jer je koži na butinama, kolenima i laktovima potreban dodatni podsticaj.

Važno: budite umereni! Piling pokreće proces regeneracije, a to predstavlja stres za kožu. Ako je koža zdrava, dovoljno je uraditi piling jednom nedeljno, a ako je  suva samo jednom mesečno. Na masnoj koži dovoljno je uraditi piling jednom ili dva puta nedeljno.

Piling lica

Piling lica: nega kože u tri koraka

Posle pilinga nanesite tonik, a zatim dnevnu ili noćnu kremu.

Kako se odlučiti kada je izbor ogorman: pronađite odgovarajući piling

Nije svaki piling pogodan za sve tipove kože. Ali koji je pravi? Možemo napraviti grubu podelu na prirodne i sintetičke pilinge. Koji je najbolji za vas zavisi od vašeg tipa kože.

Prirodni piling košticama voća ili morskim peskom

Mehanički piling koristi abrazivne materijale kao što su pesak, mlevene koštice kajsije ili silikonske mikro perlice kako bi nežno uklonio gornji izumrli sloj kože. Sivi sloj će nestati, a koža će ponovo biti sjajna i zdrava. Ako imate osetljivu kožu, koristite ekstra blagi piling sa veoma finim i okruglim abrazivnim česticama. Masnoj koži koja je sklona nepravilnostima, više odgovara proizvod sa antibakterijskim dejstvom.
 

Kako se koristi piling za lice

  • Prstima nanesite piling za lice na čelo, nos i bradu.
  • Nanesite ga od sredine čela ka slepoočnicama.
  • Utrljajte nežno od sredine nosa prema vrhu.
  • Pravite intenzivnije pokrete oko ivica nosa, a veoma blage na obrazima.
  • Nastavite duž jagodica do brade.
  • Na kraju, nanesite piling na vrat.
  • Izbegavajte područje oko očiju i usta.
Najbolji deo dana za piling

Najbolji deo dana za piling

SAVET: uvek radite piling uveče! Tako će koža imati dovoljno vremena da se oporavi, a vi ćete započeti novi dan blistavog tena.

Piling voćnim kiselinama – pomoć za problematičnu kožu

Piling voćnim kiselinama ili hemijski piling ne sadrži nikakve abrazivne sastojke. Njihovi aktivni sastojci su voćne kiseline, kao što su alfa-hidroksilna kiselina (AHA), mlečna kiselina ili glikolna kiselina. Ove prirodne organske kiseline dobijaju se iz voća i drugih biljaka i na koži imaju efekat pilinga zbog međusobnog dejstva kiseline i pH vrednosti kože. Voćne kiseline su posebno efikasne za uklanjanje akni, nepravilnosti i proširenih pora, pigmentacije ili staračkih mrlja. Mogu ukloniti čak i male bore i ožiljke od akni ako se redovno primenjuju.

Pažnja! Nikada ne koristite piling sa voćnim kiselinama sami. Bolje je da zakažete tretman u kozmetičkom salonu. Piling voćnim kiselinama radite samo tokom zimskih meseci, jer on povećava osetljivost kože na sunce.

Blagi piling enzimima

„Enzimski piling“ možda zvuči kao da je u pitanju sintetički proces, ali efekat pilinga je zapravo rezultat čisto bioloških procesa. Enzimski piling se zasniva na efektu čišćenja kože koje ima voće: voćni enzimi dele elemente proteina i odvajaju mrtve ćelije kože od netaknute kože. S obzirom na to da oni samo omekšavaju gornji sloj kože, ali ga ne ljušte, enzimski pilinzi su idealni za osetljivu kožu.
Nanošenje enzimskog pilinga je nešto složeniji postupak: da bi enzimi delovali na pravi način, preko pilinga treba stalno stavljati tople komprese. Ne koristite enzimski piling više od jednom mesečno, jer je vašoj koži potrebno dovoljno vremena da se regeneriše posle ovakvog tretmana.

Čuvajte se sunca!

Nikada ne izlazite na sunce odmah posle pilinga. Nakon pilinga voćnim kiselinama i enzimima, treba da izbegavate sunčanje i do četiri nedelje. Ovde možete saznati više o zaštiti od sunca za lice.

Tretman za celo telo

Postoje tretmani pilingom za lice, telo, ruke i noge. Svi deluju tako što uklanjaju izumrle ćelije kože da bi se pojavila nova, mlađa koža.

Obratite pažnju:

Pažnja! Nikad ne koristite piling za telo za kožu lica jer bi grublje čestice mogle ozbiljno da nadraže tanju kožu lica.

Pokažite kožu!

Zrna morske soli ili ljuske oraha u pilingu za telo omekšavaju suve, grube delove kože. Istovremeno, hidratantna ulja obezbeđuju koži hidrataciju. Evo kako se koriste: Umasirajte piling u vlažnu kožu kružnim pokretima. Možete upotrebiti NIVEA Creme piling gel za tuširanje. Koži na kolenima i laktovima je naročito potreban temeljan tretman. Možete da koristite i posebnu rukavicu za piling ili četku za piling tela.

Obratite pažnju na kožu na vratu i dekolteu! Koža je ovde  posebno osetljiva i, kao i vašem licu, potreban joj je veoma blag piling sa finim česticama. Najbolje je da istovremeno uradite piling kože vrata i dekoltea i kože lica.

 

Piling za stopala

Čim temperature počnu da rastu, žene požele da pokažu stopala. Ali pre toga, stopalima je potreban dodatni tretman: specijalni piling uklanja zadebljalu kožu a zrnca soli ili šećera je čine glatkom. Evo kako da uradite piling stopala: držite stopala 10 minuta u kupki, dobro umasirajte piling, a zatim utrljajte dosta kreme nakon što isperete stopala. Uzgred, veoma je korisno za stopala da hodate bosonogi.
Piling stopala

Napravite sami piling na jednostavan način

Napravite sami piling

Pogodni za sve tipove kože

Čak i domaći piling uvek treba prilagoditi određenom tipu kože. Na primer, morska so i šećer su bolji za kožu lica sa proširenim porama, dok mak odgovara osetljivoj koži.

Recepti za delotvoran piling sa satojcima iz kuhinje

  • Piling od jogurta, meda i šećera za problematičnu kožu: med ima antibakterijsko i antiupalno dejstvo.
  • Piling od kafe za sve tipove kože: kofein stimuliše i podstiče cirkulaciju u koži.
  • Piling od ulja i šećera za suvu i normalnu kožu: maslinovo ulje i ulje semenki grožđa obezbeđuju koži masnoće i vlagu, naročito zimi.
  • Piling od jogurta za sve tipove kože: hladan jogurt osvežava kožu. U zavisnosti od tipa kože, možete da ga pomešate sa šećerom, morskom solju ili makom.

proizvod-stage-bg